„Mám rád, když běh přinese něco navíc – jako v tomto případě lovení vrcholů“ – Tisícovkář Adam

Adam Zeman se na výzvu poctivě připravil a Jizerky ho odměnily pěkným počasím a posunutím FKT na 12h51min (červen 2026).


Proč ses rozhodl pro Jizerské tisícovky?

Jizerky mám v podstatě za domem a FKT výzvy jsou pro mě ideálním formátem ultra, Tisícovky jsou tak logickým spojením. Mám rád, když běh o této vzdálenosti není pouze o povinnosti proběhnout předem stanovenou trasu, ale přinese něco navíc – v tomto případě “lovení“ vrcholů. Jedná se navíc o krásnou trať!

Jak jsi výzvu pojal – šel jsi po čase, nebo spíš po zážitku?

Závidím všem, kteří jsou schopni uběhnout ultra a nemít zážitek 😊 Pro mě je každý běh o této délce intenzivní, vůbec jsem tak nepochyboval o tom, že mi Tisícovky přinesou velmi silné momenty, což je důvod, proč běhám. V rámci mých (omezených) možností jsem se ale snažil poctivě připravit a chtěl jsem to určitě na trati prodat v rámci nějakého slušného času.

Nejtěžší a nejhezčí moment během trasy?

Psychicky nejtěžší bylo asi stoupání na Wisoki kamien. Daleko od startu i do cíle, nohy těžkly, bylo to do kopce a docházela voda. Nejhezčí moment byl ke konci polského hřebene na Smrk, kdy už jsem toho měl dost, ale bylo mi jasné, že to dobře dopadne a mohu si to začít užívat.

Jak ses připravil – trénink, výbava, plánování?

Proběhl jsem si celou českou část, polskou naopak vůbec. Do tréninku jsem se snažil zařazovat více běhů delších než 30 km. Poslední měsíce jsem hodně jedl gely i u tréninků, kde to možná nebylo tolik nutné – žaludek si tak na ně zvyknul a při Tisícovkách jsem se mohl kvalitně občerstvovat, což je podle mě úplný základ každého ultra.

Co bys vzkázal těm, kdo nad výzvou přemýšlí?

Ať si to užijou! Kdo přemýšlí nad podobným “závodem“, tomu není třeba cokoli radit. Kdo můžete vyrazit ve všední den, budete mít Jizerky sami pro sebe.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *